PRESIDENT: | Mike Quinn ML |
VICE PRESIDENT: | Hans Mehl LM |
VICE PRESIDENT: | Paul Pople |
Honorary SECRETARY : | Emma Nasinom |
Honorary TREASURER: | Kapi & Clarke |
SHOWGROUND DIRECTOR: | Hans Mehl LM |
AGRICULTURE COUNCILLOR: | Ruby Yamuna |
RING EVENTS COUNCILLOR: | Hans Mehl LM |
FLORI & HORTICULTURE COUNCILLOR: | Ruby Yamuna |
LIVESTOCK COUNCILLOR: | Kara Wanes & Bruce Alexander |
COMMERCIAL EXHIBITS COUNCILLOR: | Steve McNeilly |
BUSINESS COUNCILLOR: | John Clarke |
SECURITY COUNCILLOR: | Paul Pople |
PUBLIC RELATIONS COUNCILLOR: | Helen Taylor |
CULTURAL DANCING COUNCILLOR: | Karen Quinn ML |
SCHOOL EXHIBITS COUNCILLOR: | Kyleen Ambelye |
HORSE EVENTS COUNCILLOR: | Wayne Uechtritz |
AMUSEMENTS COUNCILLOR: | Jamie Mehl |
SHOW QUEEN COUNCILLOR: | Ludwina Philemon |
FAMILY ARENA COUNCILLOR: | Simonta Hani |
SPONSORSHIPS COUNCILLOR: | Bill Rainnie |
AMUSEMENTS COUNCILLOR: | Jamie Mehl |
HEALTH EXPO COUNCILLOR | Idau Raka |
SCHOOL MARCHING COUNCILLOR | Kyleen Ambelye |
VIP LOUNGE COORDINATOR | Thea Mehl |
NEXT GENERATION FACILITATOR: | Vacant |
COMMITTEE
Adrian Matheson, Michael Beirne, Murray Fletcher, Peter Boyd, Helen Taylor, Scott Randall, Harold Richardson, Julie Fale, Gwenda Hailwood, Steve McNeilly, Mark Foxe, John Lucas, Jan Clarke, Barry Finall, Harry Kaisa, JP Henry, Getta Sioni, Shaunna Imatina, Lorraine Kutuapi, Carmella Gware, Maine Winny, Jacqueline Isoy, Shivnesh Prasag, Gregory Dukduk.
LIFE VICE PRESIDENTS
Tim Leahy, Chris Salmon, Jon Hamilton, Jim Jacobsen, Heather Atherton, Trevor Kennedy, Greg English, Mike Quinn ML, Glen Jacobsen, Jan Clark, Dianne Cross, Hans Mehl LM, Finlay Matheson, Christine King, John Clarke, Steve Lindeman, Thea Mehl, Phil Franklin MBE, John Mok, Carolyn Pelgen, Karen Quinn ML, Wayne Uechtritz.
LIFE MEMBERS
Arthur Ewig, Christine Holmes, Clarissa Reilly, Geoff Fahey LM, Renee Cluff, Colin McVae, Deborah Diezmann, Murray Fletcher, Lady Barbara Jephcott, Gwenda Hailwood, Des Lawton, Dennis Cotter.
LIFE SUBSCRIBERS
Eileen Allan, Lady Barbara Jephcott, Jamie Graham, Ian Chow, Adrian Chow, W Milton Kirkwood-Scott, Simon Vandestadt, Beata Vandestadt, Justin Connoly, Murray Fletcher, Sigmund Pelgen, Carolyn Pelgen, Suchira Nag, Steve Lindeman, Suzie Lindeman, Harry Laka, Mike Quinn ML, Karen Quinn ML, Scott O’Reilly OBE, Daniel King.